2 - 0 FC Dender E Aalst

- zondag 27 januari 2019 om 14u30

Zondag is het opnieuw derby dag, om 14u30 wordt de derby tegen onze buren uit Aalst gespeeld. We zijn ondertussen al 18 wedstrijden ver en krijgen in onze reeks stilaan een beeld van wie er nog ambitieus hogerop mag kijken en wie er onderaan strijd gaat moeten leveren voor het behoud, maar met nog 36 punten te verdienen kan er uiteraard nog veel gebeuren.  De derby is dus niet alleen een wedstrijd waarin de rivaliteit tussen beide supportersclans hoge toppen gaat scheren, ook op sportief vlak staat er één en ander op het spel. De voorverkoop geeft er al een beeld van hoe het met de interesse in de wedstrijd gesteld is, weinigen willen blijkbaar deze wedstrijd missen. 
 
Aalst startte, net als FC D, zwak aan het seizoen maar kende, met 9 op 12, een heel sterke maand november. Nadien leek er opnieuw niets meer te lukken, 4 van de 5 wedstrijden werden verloren, enkel de laatste wedstrijd tegen Chatelet leverde een punt op (1-1).  De technische staf bij Aalst onderging dit seizoen al heel wat veranderingen, op 13 november werd er een einde gemaakt aan de overeenkomst met Tom De Kock, nadien nam T2 Carl De Geyseleer over (behaalde 2 overwinningen), op 3 december werd Yves Van Borm aangeduid als opvolger, deze gaf er echter op 2 januari zelf de brui aan en werd kort nadien opgevolgd door Bart Van Renterghem, die hiermee naar zijn oude stal terugkeerde. Ondertussen staat Aalst met 18 punten op de 14e plaats, m.a.w. dus op een rechtstreekse degradatieplaats en telt slechts één punt voorsprong op de allerlaatste in het klassement KSK Heist. Tegenvaller is ook dat de ploegen die het rondom zich moest dulden plots wel punten zag pakken (o.a. Knokke en Geel). Aalst scoorde tot dusver al 24 doelpunten en incasseerde er zelf al 31, topscorer is er Mbaye met 5 doelpunten, De Rock, Mitu en De Neve scoorden respectievelijk al 4, 3 en 3 doelpunten. Om uit de benarde situatie te geraken zat Aalst niet stil tijdens de winterstop, zo kon het drie nieuwe spelers - twee centrale verdedigers en één aanvaller - vastleggen, nu is het echter  afwachten wanneer de spelerslicenties voor Andreas Burssens (19j, AA Gent), Steve Ryckaert (20j, STVV) en Nico Binst (26j, aanvaller, RWDM) in orde gaan geraken.   Twee Aalsterse spelers hebben een FC-verleden, nl. doelman Zeb Van Gerven en middenvelder Rene Sterckx (2 doelpunten). De heenwedstrijd in Aalst werd door FC met 0-2 gewonnen, voor FC kopte kapitein Hias net voor rusten de 0-1 in doel, 20 minuten voor affluiten zette M’Barki de 0-2 eindcijfers op het scorebord. Aalst had in de vorige competitiewedstrijd de winst binnen handbereik ware het niet dat een verdedigende fout voor de bezoekers uit Chatelet alsnog een 1-1 gelijkspel opleverde.  
 
De laatste wedstrijd van FC, tegen RWDM, was geen hoogvlieger, er werd namelijk, en terecht, met 2-0 verloren. FC liet eerder zien veel beter te kunnen dan wat het in Molenbeek presteerde, maar na twee goede prestaties die spijtig genoeg telkens op een gelijkspel eindigden (Deinze en Lierse Kempenzonen) en de verliespartij tegen RWDM behaalde FC maar 2 op 9, moet FC D dus zijn volgende wedstrijd opnieuw trachten te winnen. FC kan in de derby geen beroep doen op de geschorste Arenate die tegen RWDM zijn derde gele kaart incasseerde.   Door de sneeuwval was trainen deze week geen sinecure, maar er blijkbaar werd toch enthousiast getraind want ook bij onze spelers leeft deze derby! Zondag rekent onze sportieve cel volop op jullie voltallige vocale en blauwzwarte steun…  
 
SUPPORTERS OP POST! 

De aftrap wordt gegeven door Steven De Petter en Mehdi Terki. 

Historiek:

Sun 14/10/18 Eendracht Aalst 0 - 2 Dender
Sun 28/01/18 Dender 1 - 1 Eendracht Aalst
Fri 22/12/17 Eendracht Aalst 1 - 3 Dender
Sun 31/01/16 Dender 4 - 4 Eendracht Aalst
Sun 13/09/15 Eendracht Aalst 2 - 2 Dender
Sun 29/04/12 Eendracht Aalst 0 - 0 Dender
Sat 10/12/11 Dender 2 - 2 Eendracht Aalst

 

OPSTELLINGEN

 • Gies
 • Hias
 • Buysens
 • Nys
 • Vervoort 79'
 • M'Barki
 • Ngongo
 • Njo-Léa 69'
 • Rowell
 • Houdret 46'
 • Van Tricht
 • De Nayer
 • Caignau
 • Van Vaerenbergh
 • Zaidi
 • Cocchiere
 • De Bodt
 • Odimboleko
Cieters

 • Van Gerven
 • Lievens
 • De Neve
 • Mbaye 67'
 • Bounou
 • Makekula
 • Sterckx
 • Geenens
 • Ryckaert
 • Binst
 • Heymans
 • Devriendt
 • De Coninck
 • Burssens
 • De Rock
 • Ponnet
Van Renterghem

DOELPUNTEN

 • 57' Buysens
 • 82' Van Tricht

GELE KAARTEN

 • 51' Mbarki
 • 68' De Bodt
 • 69' Geenens
 • 73' Van Tricht

RODE KAARTEN

 

VERVANGINGEN

 • 46' De Bodt
 • 67' De Rock
 • 69' Van Vaerenbergh
 • 79' Caignau

Reacties

 

Vandaag stond de derby van de Denderstreek op het programma, tegenstanders voor FC D waren de buren uit Aalst.
Cieters kon geen beroep doen op de geel geschorste Arenate, een serieuze aderlating!
Youngsters Ngongo mocht aan de wedstrijd beginnen. 

De wedstrijd kwam heel traag op gang, de eerste kans was pas in de 12e minuut toen Mbaye voor Aalst de lijn afging, zijn voorzet werd door Nys weggewerkt.
Op het half uur was er een aanval via Ngongo en Nys, Mbarki trapte de voorzet over doel. Aalst kwam nu meer opzetten en stelde onze doelman Gies op de proef, zo redde hij knap doelpogingen van Sterckx en Binst.
Een krulbal van Mitu ging voorbij de verste paal.
Er werd gerust bij 0-0, een eerste helft waarin FC D niet echt bij de pinken was.
 
De eerste kans van de tweede helft was ook voor de bezoekers, het schot van Mitu ging naast.
FC kwam nu meer in de wedstrijd en ging op zoek achter een doelpunt, in de 54e minuut werd er nog een doelpunt van Njo-Léa nog afgekeurd wegens buitenspel, maar drie minuten later was het wel prijs!
Een aanval van FC, via Ngongo, belandde op de paal, Buysens klaarde de klus door de afvallende bal in doel te trappen, 1-0.
Aalst moest nu komen en drukte FC achteruit, een schot van Mbaye werd door Gies gepakt.  Gies hield enkele minuten later, opnieuw met een superreflex, de bezoekers nogmaals van een doelpunt.
Pogingen van Mbarki en Van Tricht leverden niet de geruststellende 2-0 op.  
FC wou nu toch zekerheid en ging op zoek achter de 2-0, deze viel in de 82e minuut. Van Vaerenbergh legde af voor Van Tricht die met een wereldgoal, een verre knal in de winkelhaak, de 2-0 op het scorebord kon brengen, prachtig doelpunt!
FC D speelde nu de wedstrijd rustig uit en hield de drie punten thuis. 

FC D had het aanvankelijk niet makkelijk met de buren uit Aalst maar op het einde van de wedstrijd konden onze spelers toch nog de overwinning binnenhalen. FC toonde de nodige maturiteit om een moeilijke wedstrijd in zijn voordeel te beslissen.
De euforie, op en naast het plein, was na de wedstrijd heel groot, de after-party was er dan ook “naar”.
FC staat nu op de zesde plaats met 28 punten.

Volgende week speelt FC opnieuw een thuiswedstrijd, op 2 februari ontvangen we hekkensluiter KSK Heist.


*************************************************************************************
FC D had het niet makkelijk met de buren uit Aalst maar op het einde van de wedstrijd konden onze spelers de overwinning binnen halen.
Tweede helft:
 
EINDE
82' GOAAL!! Van Vaerenbergh legt af voor Van Tricht die met een wereldgoal, verre knal in de winkelhaak, de 2-0 op het scorebord brengt!
77' Hoekschop FC. Van Tricht trapt de afvallende bal iver doel.
72' Mbarki met een schot in de handen van Van Gerven.
62' Aalst drukt, Gies met een derde fantastische redding.
61' Hoekschop Aalst.
60' Mbaye trapt in de handen van Gies.
57' GOAAAL!!! Ngongo trapt tegen de paal, Buysens legt de rebound in doel!
54' Doelpunt Njo-Léa wordt afgekeurd wegens buitenspel.
52' Mbarki wordt geel bestraft.
48' Een eerste kans voor Aalst, Mitu trapt naast.
De Bodt komt in de plaats van Houdret.  

Eerste helft:

Einde eerste helft, FC geraakt moeilijk aan kansen terwijl de bezoekers wel al een paar keer gevaarlijk voor Gies kwam opdagen.
44' Mbaye kopt naast.
42' Mitu draait de bal voorbij de verste paal.
36' Opnieuw een kans voor Aalst, Gies redt het schot van Binst.
30' Aanval via Mbaye benlandt voor doel, Sterckx trapt van dichtbij op doel, Gies haalt met een superreflex de bal uit doel.
27' Aanval op links via Nys en Ngongo, voorzet komt bij Mbarki die over trapt.
Er lijkt weinig te lukken.
17' Eerste kans voor Aalst, Mbaye gaat de lijn af en zet voor, Nys kan wegwerken.
12' Eerste hoekschop, via Ngongo, voor FC. Scheidsrechter fluit fout tegen.
Voorlopig nog geen doelgevaar langs beide kanten.
Scheidsrechter Toeback fluit de wedstrijd op gang!