5 - 2 FC Dender KVV Coxyde

Van Roy Stadion - zondag 4 september 2016 om 15u00

Zondag is het eindelijk zover en gaat het nieuwe voetbalseizoen van start.
FC kon via de eindronde doorstoten naar de hoogste amateurreeks, een reeks die van start gaat met 16 ploegen en waarvan er slechts één gegadigde aanspraak kan maken op promotie naar het betaald voetbal in reeks 1B. De eerste vier ploegen van het klassement spelen een Play Off met de 50% punten regel. De winnaar van deze Play Off stijgt naar het Betaald Voetbal 1B op voorwaarde dat hij een licentie voor het Betaald Voetbal heeft kunnen behalen.
De laatste drie teams uit het klassement zakken naar de Tweede Amateurklasse, de vierde laatste (13de uit het klassement) speelt een eindronde met drie clubs uit Tweede Amateurklasse, waarbij de winnaar van die eindronde stijgt naar of blijft in de Eerste Amateurklasse.

Het nieuwe seizoen wordt er ingevolge de competitiehervorming eentje met heel wat vraagtekens. Wat zijn onze nieuwe tegenstanders waard,...?
De eerste opponent in het Van Roy stadion is KVV Coxyde, een club die een turbulent seizoen achter de rug heeft. In 2008 kwam Coxyde nog uit in de provinciale reeksen maar stootte in die 8 jaren door tot in de Tweede Klasse.  Twee seizoenen geleden speelde het met brio, het stond bijna een gans seizoen met ruime voorsprong op de kop van het klassement, kampioen in de reeks van FC. Vorig seizoen ervaarde het dat de Tweede Klasse andere financiële koek is dan de lagere reeksen en het seizoen 2015-2016 werd dan ook geen succesverhaal want het kreeg tijdens de winterstop een transferverbod opgelegd en sloot de competitie af op de 17e plaats. Bovendien zag het zijn hoofdsponsor afhaken en geraakte in een financieel zo moeilijke toestand verzeild dat het genoodzaakt was om de spelers hun vrijheid te geven, het zag dan ook het merendeel van de basisspelers andere oorden opzoeken en is nu verplicht om de kaart van de jeugd te trekken.
Het is dan ook moeilijk inschatten hoe sterk dit Coxyde is, in de Crocky Cup werden ze alvast onmiddellijk met 0-6 uitgeschakeld door SK Londerzeel.
 
Wat ons eigen team betreft zijn er zeven kernspelers van vorig seizoen gebleven, ook vier jeugdspelers trainen en spelen mee met de A-kern, terwijl er twaalf nieuwe spelers een verbintenis met FC ondertekenden.
FC kreeg tijdens de oefencampagne vrij snel een opdoffer te incasseren toen Julien Pé uitviel met gescheurde kruisbanden en waarschijnlijk een gans seizoen aan de kant zal moeten blijven. Met Moulaye N'Diaye oefent er bij FC Dender al enige tijd een vervanger voor de ongelukkige Julien Pé mee.  
De Croky Cup eindigde voor FC al in de tweede ronde toen een sterk FC Turnhout FC in eigen stadion met 2-3 kwam kloppen. FC speelde een goed eerste half uur, kwam op voorsprong maar liet Turnhout langszij komen en zelfs 1-3 voorkomen. Na een sterk slotoffensief van onze jongens behield Turnhout nog een bonus van één doelpunt over.
Tijdens de oefencampagne zagen we veel belovende zaken, maar ook nog werkpunten, normaal voor een deels nieuwe groep. Maar geleidelijk aan merkten we toch wel dat de groep stappen voorwaarts zette en dat het gebrachte spel naar een hoger niveau getild werd.
De doelstelling van ons bestuur is om een zorgeloos seizoen te draaien en met vooral sprankelend thuisvoetbal in ons stadion, net zoals weleer, een thuisreputatie te kunnen opbouwen.
Zondag verwachten jullie dan ook allemaal om onze spelers en JP Vande Velde support te komen geven om zo het seizoen met een driepunter van start te laten gaan!

SUPPORTERS OP POST !

Wedstrijdleiding:
REF: DEBEUCKELAERE KEVIN
AR1: CORNELIS ARNO
AR2: STALLAERT DIRK

OPSTELLINGEN

 • Gies
 • Hias
 • Marin
 • Nicaise
 • Aalhoul
 • Moria
 • Goffin
 • Burnaby (46')
 • Cocchiere
 • Meeus (78')
 • Bogaerts (46')
 • Lazitch
 • Cabumi
 • Figys
 • Sarr
JP Vande Velde

 • Ampe
 • Desaever
 • Ntika
 • Blanckaert (86')
 • Mohammed
 • Vandamme
 • Diakho
 • Kassambala (72')
 • Salem-Ngabou
 • Rabeys
 • Millimono
 • Flandrinck
 • Vermeeren
 • Vanhaeren
 • Gaci
Hugo Vandenheede

DOELPUNTEN

 • 40' (Diakho - KVVC)
 • 45' (Diakho - KVVC)
 • 58' (Hias - FC)
 • 69' (Morais - FC)
 • 80' (Cocchiere - FC)
 • 88' (Aalhoul - FC)
 • 90' (Aalhoul - FC)

GELE KAARTEN

 • 34' (Fernandez - FC)
 • 65', 71' (Salem-Ngabou - KVVC)
 • 83' (Sarr - FC)
 • 84' (Blanckaert - KVVC)

VERVANGINGEN

 • 46' (Cabumi - FC)
 • 46 (Sarr - FC)
 • 72' (Vermeeren - KVVC)
 • 78' (Figys - FC)
 • 86' (Gaci - KVVC)

FC moest het seizoen thuis aanvangen tegen KVV Coxyde, een ploeg die tijdens het tussenseizoen heel wat vaste waarden moest laten geen ingevolge financiële problemen. De laatste weken werden er nog enkele spelers aangetrokken die tegen FC Dender nog niet speelgerechtigd waren. 

FC nam onmiddellijk het initiatief. Na enkele kleine doelpogingen werd Burnaby diep gestuurd, hij slaagde erin om de bal voorbij de doelman te werken maar zag zijn doelpunt afgekeurd wegens duwfout op een verdediger. Dit leek het signaal voor de bezoekers om eveneens offensief uit de hoek te komen. Gies wist raad met het schot van Kassambala. Iets later ging Desaever zijn kans, ook deze leverde niets op. Bij de derde poging was echter wel raak toen Diakho hoger opveerde dan de FC verdediging en de bal naast Gies in doel deed belanden, 0-1. FC reageerde direct via Hias die een vrije trap van Burnaby op de deklat zag belanden, de rebound van Cocchiere ging over doel. Een streep van Goffin ging naast. Net voor rusten zette Coxyde een heel mooie aanval op, de vrijstaande Diakho kopte de 0-2 op het scorebord, meteen de ruststand, iedereen had een andere eerste helft voor ogen!
 
Onze coach greep tijdens de rust in en verving Burnaby en Bogaerts door Cabumi en Sarr om zo meer snelheid in de ploeg te brengen. FC ging via Hias, Cocchiere en Morais onmiddellijk op zoek naar de aansluitingstreffer. Net voor het uur was het prijs toen onze kapitein Wouter Hias een collectieve aanval kon afronden, 1-2. FC schakelde nu een versnelling hoger, een schot van Aalhoul ging net naast maar met nog goed 20 minuten te gaan bracht Morais op gelijke hoogte, 2-2.
FC rook nu bloed en liet Coxyde geen ruimte meer waardoor de bezoekers het heel moeilijk kregen om onze jongens af te stoppen, zo kreeg Salem-Ngabou een tweede geel kaart onder de neus geduwd. Een reuzenkans werd nog door Morais net naast doel getrapt maar 10 minuten voor tijd zette de net ingevallen Figys een mooie aanval op, zijn voorzet werd door de goed gevolgde Cocchiere hard in doel gekopt, 3-2. Een aanval van Aalhoul belandde in hoekschop, deze corner werd door diezelfde Aalhoul in doel getrapt, 4-2. In de laatste minuut werd Aalhoul nogmaals diep gestuurd en gaf doelman Ampe nogmaals het nakijken, 5-2.
 
Een verdiende overwinning in een wedstrijd met 2 gezichten. Een eerste helft die heel traag verliep en waarin FC zich tot tweemaal toe achteraan liet verrassen door een geniepig Coxyde. De tweede helft was stukken beter en liet ons een gedreven FC zien, een elftal met een strijdershart zoals we het iedere wedstrijd aan het werk willen zien!
 

Volgende wedstrijd: Oosterzonen – FC Dender, 10 september om 20u.


EINDE WEDSTRIJD
90' -- DOELPUNT -- We blijven nog even doorgaan ... Aalhoul alleen op doel en legt de bal netjes naast doelman Ampe, 5-2.
89' Kansje voor de bezoekers, Vandamme trapt recht op Gies.
88' -- DOELPUNT -- De hoekschop levert nog een doelpunt op, na enkele tussenstations komt de bal tot bij Aalhoul die de 4-2 staalhard binnenknalt.
88' Aalhoul alleen op doel, haalt er een hoekschop uit.
81' Opnieuw FC in de aanval. Het schot van Sarr gaat voorlangs naast.
80' -- DOELPUNT -- Wat een wedstrijd! Cocchiere zorgt voor de 3-2, op een voorzet van Figys!
77' Hoekschop FC, Cocchiere kopt aan de tweede paal in de handen van de doelman.
75' Wat een kans voor FC, Morais trapt voor dichtbij over het doel van Ampe.
71' De bezoekers moeten met een mannetje minder verder, Ngabou krijgt voor de tweede keer het gele karton onder zijn neus geduwd.
70' Het schot van Sarr zwaait net naast de winkelhaak.
69' -- DOELPUNT -- Morais brengt opnieuw de score in evenwicht, 2-2.
63' Vrije trap FC, levert niks op.
60' FC schakelt een versnelling hoger. Coxyde moet even bezwijken onder de druk. Het schot van Aalhoul zwaait naast doel.
58' -- DOELPUNT -- Hias zorgt voor de aansluitingstreffer, 1-2.
56' Cocchiere met een doelkans, zijn schot wordt afgeblokt.
54' Vrije trap voor de bezoekers, net buiten de 16m, in de muur.
54' Duidelijk handspel van de bezoekers in de 16m, de scheidsrechter besluit geen penalty te fluiten.
49' Goede pass van Hias, Morais verkanselt de kans, met een slechte aanname.
46' Start van de tweede helft

RUST
45' -- DOELPUNT -- De bezoekers met een mooie aanval, Kassambala staat alleen voor doel en trapt rustig voorbij Gies, 0-2.
43' Goffin met streep vanuit de tweede lijn, zijn schot gaat naast.
41' Meteen een reactie van FC, Hias kopt de vrije trap van Burnaby tegen de lat en in de rebound trapt Cocchiere net over.
40' -- DOELPUNT -- De bezoekers staan zowaar op voorsprong na een doelpunt van Daikho, 0-1.
32' Desaever met een schot voor Coxyde, geen gevaar voor doelman Gies.
26' Eerste doelkans voor de bezoekers, Gies gaat goed neer op het schot van Kassambala.
20' Vrije trap voor FC, Aalhoul zet zich achter de bal, Coxyde kan de bal wegwerken.
13' Aalhoul brengt de bal goed voor doel, niemand staat klaar om te netten ....
8' Opnieuw een vrije trap voor FC, de bal zwaait zachtjes in de handen van doelman Ampe.
3' Hoekschop FC, De bal zwaait te ver weg van doel ....
1' Hoekschop FC, geen doelgevaar
1' Cocchiere gaat tegen de grond, vrije trap voor FC vanop 20m, Marin trapt tegen de muur.
0' De wedstrijd gaat van start.

 • Jupiler
 • stravbier
 • drinxit
 • fonce
 • Bosmans
 • Houthandel-VH
 • rantour
 • pelicanrouge
 • logo  Eecofisk
 • LOGO Fashion Forum
 • Logo Ibis Aalst 2017
 • ProxyDelhaize
 • Logo Lucas
 • loft
 • Logo De Smaele
 • Logo Romein
 • Logo Willy & Gunther
 • Tony Boel