1 - 2 FC Dender KMSK Deinze

Van Roy Stadion - zaterdag 24 september 2016 om 20u00

Met twee overwinningen en één gelijkspel staat ons team na drie competitiewedstrijden op een mooie gedeelde eerste plaats.
We zagen eens een minder moment, zoals de eerste helft tegen VV Coxyde, ook momenten waarin men heel diep diende te gaan, zoals wedstrijd tegen Oosterzonen. We zagen ook een wedstrijd, waarin het eens op voorsprong, alles onder controle hield (Oudenaarde) en ook momenten waarin er heel mooi voetbal met veel emotie gepresenteerd werd zoals tijdens de tweede helft tegen Coxyde. Het is dus duidelijk dat dit FC over de nodige flexibiliteit beschikt om het vooropgestelde doel te behalen.
 
Nu zaterdag zal FC zich in de derby tegen KSK Deinze opnieuw van zijn beste kant mogen laten zien. Deinze telt dan wel twee punten minder dan FC maar het heeft heel wat kwaliteit in zijn rangen en steekt het niet onder stoelen of banken dat het zijn toekomst in hogere regionen ziet dan waar het zich nu bevindt, dit o.a. met de bouw van een nieuw stadion.
Deinze speelde zijn eerst wedstrijd tegen VW Hamme 1-1 gelijk, doelpunt gescoord door Gert Van Walle. De week nadien werd er met 0-2 gemakkelijk gewonnen tegen WS Brussels, ook hier scoorde Gert Van Walle opnieuw terwijl het tweede doelpunt door Suarez gescoord werd. Van Walle is dus duidelijk een speler die men best niet te veel ruimte geeft. De derde wedstrijd eindige in het Van de Wiele stadion op een score loos gelijkspel, dit tegen de ploeg in form uit onze reeks, nl. Dessel Sport.
Trainer Regi Van Acker beschikt met Steve Bael en Philippe Janssens over twee spelers met een verleden in Denderleeuw, verder beweegt er zich, naast enkele meer dan degelijke spelers, ook nog een zekere Hans Cornelis als leider van de ploeg. Cornelis, 33 jaar, heeft een eerste klasse verleden bij Club Brugge, Genk en Cercle Brugge en is de sleutel op de deur van een verdediging die tot dusver slecht één doelpunt slikte.
SK Deinze ligt er op gebrand om finaal bij de eerste vier van het klassement te eindigen en zo te kunnen deelnemen aan de Play-Off’s voor promotie naar 1B. Het zal dus de twee punten achterstand die het nu telt op de leiders zeker en vast willen verkleinen, FC weze dus gewaarschuwd!
 
FC van zijn kant speelde in Oudenaarde een “volwassen” wedstrijd, het kwam snel 0-1 voor en hield verder de touwtjes een ganse wedstrijd stevig in handen, meer nog want ook de beste kansen waren voor onze jongens.
Jiepie was tevreden met wat hij in Oudenaarde te zien kreeg, loofde vooral het strijdershart en groepsgeest van onze spelers en natuurlijk ook de steun van onze achterban die er voltallig en vooral luidruchtig aanwezig was.
Ook al telt FC, met Morais De Almeida – Pé – Caignau – N’Diaye en N’Doumbou, enkele belangrijke spelers die out zijn, het wil aan de ingeslagen weg tegen SK Deinze een verlengstuk te breien.
Zaterdag rekenen we opnieuw op jullie steun om onze spelers in deze belangrijke topper naar de overwinning te schreeuwen.
SUPPORTERS OP POST ! 
 
Historiek:
05/11/2006: FC - Deinze: 2 - 1 (Kevin Franck, Thiebaut)
07/04/2007: Deinze - FC: 1 - 3 (Thiebaut 2x, Destorme)
22/09/2013: FC - Deinze: 0 - 4
14/02/2014: Deinze - FC: 1 - 1 (Cabumi)
13/09/2014: Deinze - FC Dender: 2 - 0
08/02/2015: FC Dender - Deinze: 1 - 0 (Nicaise)

Wedstrijdleiding:
REF:BRINCKMAN JURGEN
AR1:DE CLERCQ BRAM
AR2:VERHELLE KENNETH

OPSTELLINGEN

 • Gies
 • Hias
 • Marin
 • Nicaise
 • Aalhoul
 • Goffin
 • Cocchiere - 72'
 • Figys - 58'
 • Meeus
 • Sarr
 • Bogaerts - 58'
 • Lazitch
 • Burnaby
 • Cabumi
 • Ndaiye
JP Vande Velde

 • Vandenberghe
 • Lievens
 • Cornelis
 • Libbrecht
 • De Neve
 • Bael - 83'
 • Janssens
 • De Greef
 • Buysse
 • Martin Suarez - 55'
 • Sols
 • Frans
 • Mertens
 • Ntambue
 • De Backer
Regi Van Acker

DOELPUNTEN

 • 2' Janssens
 • 73' Ntambue
 • 90' Nicaise

GELE KAARTEN

 • 67' Ndiaye
 • 80' Libbrecht
 • 81' Nicaise
 • 88' Sarr

VERVANGINGEN

 • 55' Ntambue
 • 58' Cabumi
 • 58' Ndiaye
 • 72' Burnaby
 • 84' Mertens

FC kreeg met SK Deinze een stevige tegenstander op bezoek, eentje waarmee het in het verleden ook meermaals moeilijkheden had om de overwinning tegen te behalen. FC kon nog steeds geen beroep doen op Dani Morais, Dries Caignau, Alex MDoumba en Julien Pé. Jonas Bogaerts die twijfelachtig was wegens een kniestoot op de dij kon wel aan de wedstrijd beginnen.
JP Vande Velde liet Gil Figys opdraven ipv Didier Cabumi.
 
De supporters hadden nog maar net plaatsgenomen op de tribunes toen Deinze al kon juichen… Ex-FCer Philippe Janssens, de draaischijf van de bezoekers, slaagde erin om met 3 verdedigers rondom zich, vanop de grote backlijn, de bal netjes naast de paal in doel te trappen, 0-1, van een koude douche gesproken en FC even van slag! Op het kwartier kon FC zich herpakken en zorgde voor stevige dreiging, na een aanval op rechts kon Figys voorzetten, de bezoekende doelman kon de kopstoot van Hias uit doel halen. Bogaerts kopte een vrije trap van Aalhoul net naast de verste paal. Na een goed half uur was er een prachtige aanval Figys – Sarr en Aalhoul waarbij doelman Vandenberghe alles uit de kast moest halen om de harde knal van Aalhoul uit doel te halen. Deinze speculeerde nu vooral op de counter waarbij Gies nauwelijks bedreigd werd.
Cocchiere kopte nog eens net over doel en er werd gerust bij 0-1.
 
De tweede helft begon zoals de eerst eindigde, FC dat kansen probeerde af te dwingen maar goed op afstand gehouden werd door een sterk georganiseerd spelend Deinze. Nicaise kopte naast doel en een schot van Aalhoul werd afgeblokt. De grootste kans was voor Saar die vanop de penaltystip pal op de keeper schoot. Coach Vande Velde greep in en bracht op het uur meer offensief geweld in de ploeg, nl. Cabumi en Ndaiye ipv Bogaerts en Figys. Het was echter Deinze dat plots gevaarlijk kwam opzetten omdat FC nu nog meer voor de aanval koos. Bij een snelle counter kon de ingevallen Ntambue spits Steve Bael bedienen, Nicaise slaagde erin om de bal van de lijn te halen. Dit leek slechts uitstel want met nog een goed kwartier te spelen werd er bij FC slecht uitverdedigd waardoor de bal bij Ntambue kwam, deze twijfelde alleen voor Gies niet en nette de 0-2. FC in de touwen. Xavier Gies moest nog een vrije trap van Janssens uit de kruising halen. In een laatste slotoffensief kon Kevin Nicaise nog de eerredder, rebound op schot van Aalhoul, in doel trappen, 1-2 en meteen ook het einde van de wedstrijd.
 
FC verloor met 1-2 tegen een uitgekookt maar ook heel sterke tegenstander. SK Deinze had zijn huiswerk heel goed gemaakt en stoelde op een heel sterk tactisch plan, het kwam al na 2 minuten op voorsprong, zat hierdoor in een zetel, kon de match op slot doen en loeren op de counter. Via de snelle invaller Ntambue kwam zelfs nog de 0-2 op het scorebord. Voor FC kon Nicaise na een laatste offensief de stand nog op 1-2 brengen.
Een aangename wedstrijd om volgen waarbij het geluk, vooral in de sterke eerste helft, niet aan onze kant was.
FC staat nu met zijn 7 punten op de zesde plaats, 3 punten achter de leiders Dessel Sport en Beerschot Wilrijk.
 
Volgende wedstrijd: zaterdag 1 oktober om 20u: FC Dender - WS Brussel.


Tweede helft:
 90' Nicaise trapt na een schot van Aalhoul de bal voorbij de doelman, 1-2 en meteen ook het einde van de wedstrijd.
90' Ndiaye geeft voorzet op Cabumi, zijn schot gaat over.
90' Vrije trap van Deinze die Gies uit de kruising moet halen.
73' Balverlies bij FC waardoor Ntambue alleen voor Gies komt te staan, 0-2.
68' Opnieuw grote kans voor Deinze, Libbrecht kan Bael voor doel bedienen, Gies haalt de bal van de lijn.
65' FC komt goed weg op counter van Deinze. Gies dient ver uit te komen, Ntambue kan nog Bael bedienen die op doel kan schieten, Nicaise kan de bal nog van de lijn halen. 
JP doet dubbele wissel Cabumi en Ndiaye ipv Bogaerts en Figys.
50' Sarr knalt vanop 9m recht op de keeper, hier zat meer in.
47' Dieptepass op Aalhoul die net voor de keeper afgeblokt wordt.
46' Nicaise kopt een hoekschop van Aalhoul naast.
 
Eerste helft:
RUST
Aangename en gelijk opgaande eerste helft waarin SK Deinze het geluk kende al na 2 minuten, dankzij een mooi geplaatst schot van ex-FCer Philippe Janssens, op voorsprong te komen. 
FC zal in de tweede nog een taaie klant aan Deinze hebben.
38' Cocchiere kopt over doel.
36' Schot van Deinze wordt afgeblokt.
35' Prachtige aanval Figys - Sarr, de keeper haalt knap het schot van Aalhoul uit doel.
24' Bogaerts kopt een vrije trap van Aalhoul net naast.
14' Aanval FC langs Figys, HIas kopt op doel, keeper redt.
2' Deinze komt direct op voorsprong na een schot van Philippe Janssens.

 • Jupiler
 • stravbier
 • drinxit
 • fonce
 • Bosmans
 • Houthandel-VH
 • rantour
 • pelicanrouge
 • logo  Eecofisk
 • LOGO Fashion Forum
 • Logo Ibis Aalst 2017
 • ProxyDelhaize
 • Logo Lucas
 • loft
 • Logo De Smaele
 • Logo Romein
 • Logo Willy & Gunther
 • Tony Boel