0 - 0 FCV Dender FC Seraing

Van Roy stadion - zondag 27 november 2016 om 15u00

In Sprimont slaagde FC er opnieuw in om te winnen, de vijfde keer op rij ondertussen. Het sprong zo over Virton naar de derde plaats.
De volgende tegenstander is opnieuw een Waalse ploeg, nl. ex-eersteklasser FC Seraing.
 
Seraing staat al een gans seizoen in de rechter kolom van het klassement geparkeerd, het kon dit weekend dankzij een uitoverwinning op Virton (1 – 2) enkele plaatsen hogerop klimmen en staat nu op de tiende plaats met dertien punten.
Veel scoren doen de Luikenaren niet want met slechts 12 doelpunten zijn de zijn ze de slechtste van de klas. Enkel de Senegalese spits Mame Moussa Gueye (ex Charleroi en Bergen) slaagde er in om meermaals te scoren, nl. 3 doelpunten. Met Gil Swerts heeft Seraing nog tweede ex-eersteklasser in de rangen. Seraing heeft, net zoals FC, een jonge kern van nog geen 23 jaar.
Seraing speelde nog maar één keer gelijk, 2 - 2 op Hamme.
Op defensief vlak trekt het met 19 tegendoelpunten goed zijn streng, al slaagde het er nog maar eenmaal in om de 0 op het scorebord te houden.
Voor onze verdediging is het wel opletten geblazen want scoren doet het vooral op verplaatsing en dan nog liefst in het eerste kwartier!
 
De laatste nederlaag van FC dateert van zes speeldagen geleden toen het thuis verloor van leider Beerschot Wilrijk. Het behaalde ook meer punten uit dan thuis (14 punten uit – 9 punten thuis), onze spelers rekenen dus zondag op jullie steun om het in het Van Roy stadion evengoed te doen als in de uitwedstrijden.
Zondag moet FC het doen zonder zijn kapitein Wouter Hias die in Sprimont tegen zijn derde gele kaart aanliep.
Kom zondag naar het Van Roy stadion om onze spelers de succesreeks verder te helpen zetten.
SUPPORTERS OP POST!
 
Medisch bulletin:
Vlad Marin scheurde op het einde van de wedstrijd tegen ASV Geel zijn voorste kruisband en is voor 6 maanden out.
Julien Pé (adductoren) is voor lange tijd out, hij revalideert bij Walter Hinderdael.
Gil figeys had een ontsteking in de voet ten gevolge van een inwendige bloeding, moet steunzolen gebruiken om te trainen en spelen.
Luka Lazitch had een scheurtje in de adductoren en traint vanaf volgende week weer mee met de groep.

Wedstrijdleiding:
REF: DEBEUCKELAERE KEVIN
AR1: COECK MAARTEN
AR2: BONDUEL TOON

OPSTELLINGEN

 • Gies
 • Nicaise
 • Caignau
 • Aalhoul (76')
 • Tarfi
 • Cocchiere (73')
 • Meeus
 • Sterckx
 • Sarr
 • Degeyseleer
 • Bogaerts
 • Van Zele
 • Morais
 • Goffin
 • Cabumi
JP Vandevelde

 • Mignon
 • Toussaint
 • Pierrot (82')
 • Kilota
 • Swerts
 • Camara
 • Faye
 • Cascio (60')
 • Bertoux (90')
 • Inez
 • Bonemmene
 • Deugsings
 • Turaci
 • Deville
 • Sambu
Patrick Tamburrini

GELE KAARTEN

 • 29' (Inez - FCS)
 • 80' (Camara - FCS)
 • 86' (Tarfi - FC)
 • 90' (Kilota - FC)
 • 90' (Caignau - FC)

VERVANGINGEN

 • 60' (Sambu - FCS)
 • 73' (Cambumi - FC)
 • 76' (Morais - FC)
 • 82' (Deville - FCS)
 • 90' (Turaci - FCS)

Voor de wedstrijd tegen RFC Seraing kon JP Vande Velde geen beroep doen op de geel geschorste Wouter Hias, de herstelde youngster Dries Caignau nam de plaats in van onze kapitein. De tegenstander kon vorig weekend een zwakke periode beëindigen na winst tegen Virton.
 
Het was lang wachten op de eerste kans, Faye glipte voor Seraing door de buitenspelval maar zijn voorzet miste precisie. De eerste echte kans voor FC kwam er pas in de 23e minuut toen Cocchiere de voorzet van Aalhoul over de doelman kopte, de lobbal strandde echter op de deklat. Enkele minuten later moest de Luikse doelman een te korte terugspeelbal vóór de neus van de aandringende Cocchiere ontzetten, de bal ging via onze aanvaller rakelings naast doel. Gies moest nog tussenbeide komen op een vrije trap en Aalhoul kopte iets te zwak op doel om Mignon te verontrusten.
 
Ook na de rust waren de verdedigers baas en waren de kansen schaars. Op hoekschop was er een gevaarlijk standje voor het doel van Seraing maar na veel geharrewar kon de bal toch ontzet worden. Met nog 20 minuten te gaan was er een grote kans voor Seraing maar Xavier Gies toonde zich secuur toen Faye alleen voor doel verscheen, prachtige redding! De bezoekende doelman moest nog gevat tussenbeide komen op een kans van Cabumi. Gies moest nog een vrije trap van Bonemme in hoekschop boksen.
De wedstrijd eindigde zoals hij begon, op 0-0.
 
Ook al staat Seraing onderaan geklasseerd het is duidelijk dat het een taaie tegenstander is waarvan iedereen het na de wedstrijd over eens was dat het een ploeg is die ondergewaardeerd is. Een stevige tegenstander waartegen FC het heel moeilijk had om zijn wil op te dringen en vlot tot kansen te komen. Het was ook een wedstrijd die dikwijls stil lag wegens fouten.
Een gesloten wedstrijd die zoals onze coach het verwoordde “geen winnaar verdiende omdat beide ploegen evenwaardig waren”.
FC Dender ziet de concurrentie winnen en zakt terug naar de vijfde plaats.
De volgende wedstrijd is de verplaatsing naar VW Hamme op zondag 4 december om 15u.

 • Jupiler
 • stravbier
 • drinxit
 • fonce
 • Bosmans
 • Houthandel-VH
 • rantour
 • pelicanrouge
 • logo  Eecofisk
 • LOGO Fashion Forum
 • Logo Ibis Aalst 2017
 • ProxyDelhaize
 • Logo Lucas
 • loft
 • Logo De Smaele
 • Logo Romein
 • Logo Willy & Gunther
 • Tony Boel