5 - 1 FCV Dender KFC Oosterzonen

- zaterdag 21 januari 2017 om 20u00

Dit weekend krijgen we voor het eerst in 2017 competitievoetbal te zien in het Van Roy stadion, de bezoekende ploeg is KFC Oosterzonen.
Vorig weekend speelde FC opnieuw een goede wedstrijd maar net zoals tegen Patro Eisden Maasmechelen en SK Heist bleef het ook in het Olympisch stadion puntenloos achter.
 
KFC Oosterzonen staat met 17 punten op de twaalfde plaats en staat dus net niet op een degradatieplaats. Vorig seizoen vocht het met Beerschot Wilrijk een hevige strijd uit om te titel in 3B te behalen, het strandde op de tweede plaats. De promotie naar de hoogste amateurreeks blijkt iets minder vlot te verlopen dan de eerdere promoties die de club uit Westerlo reeds meemaakte. Het bengelt al een gans seizoen onderaan het klassement maar wist zich net voor nieuwjaar met twee overwinningen op rij uit de gevarenzone te wringen. December was een succesvolle maand want het behaalde toen 7 op 9, het won tegen Hamme en Sprimont.
Oosterzonen scoorde tot dusver 19 doelpunten, topscorer is de negentienjarige Falou Fall met 5 doelpunten. Janssens, Bastiaens en Van der Veken scoorden elk reeds driemaal.
Op defensief vlak staat het met 24 tegendoelpunten even sterk als FC Dender.  Met een doelpuntensaldo van -5 werd er dan ook meestal verloren met slechts één doelpunt verschil. Uitzonderingen hierop zijn de 0-2 nederlagen tegen Beerschot en vorig weekend tegen Seraing.
Na drie nederlagen op rij rest er FC in de komende wedstrijd maar één keuze… winnen!
Hiervoor kan coach JP Vande Velde op de langdurig gekwetsten, Pé – Marin en Lazitch, na op iedereen beroep doen.
SUPPORTERS OP POST!
 
Medisch bulletin:
Vlad Marin scheurde op het einde van de wedstrijd tegen ASV Geel zijn voorste kruisband en is voor 6 maanden out.
Julien Pé (adductoren) is voor lange tijd out, hij revalideert bij Walter Hinderdael maar trainde ook al met de bal.
Luka Lazitch had een scheurtje in de adductoren en is speelklaar maar wordt wegens de bevroren ondergrond en om geen onnodige risico's te nemen nog niet aan de selectie toegevoegd.

Wedstrijdleiding:
REF: LAGAERT ISTVAN
AR1: MESSELY KRIS
AR2: BONDUEL TOON

OPSTELLINGEN

 • Gies
 • Hias
 • Nicaise
 • Caignau
 • Aalhoul - 63'
 • Tarfi
 • Meeus
 • Sterckx - 83'
 • Sarr
 • Boagerts
 • N'Doumbu - 73'
 • Van Zele
 • Ribeiro
 • Morais
 • Goffin
JP Vande Velde

 • Panagiotis
 • Schops
 • Van Veldhoven - 46'
 • Van Der Veken
 • Engelen
 • Fall - 46'
 • Dehond
 • Messeure  46'
 • Janssen
 • Vanroose
 • Demba
 • Verheyen
 • Mennes
 • Vervoort
 • Hoefnagels
Wim Mennes

DOELPUNTEN

 • 18' (Bogaerts - FC)
 • 27' (Sterckx - FC)
 • 75' (Engelen - KFCO)
 • 80' (Sarr - FC)
 • 82', 87' (Cocchiere - FC)

GELE KAARTEN

 • Hias
 • Sterckx

VERVANGINGEN

 • 46' Mennes - FCO
 • 46' Hoefnagels - FCO
 • 46' Benhamou - FCO
 • 63' Goffin - FC
 • 73' Cocchiere - FC
 • 83' Morais - FC

Met een 0 op 9 was FC Dender de laatste weken niet al te succesvol. Tegen FC Oosterzonen kon het het tij doen keren.
Op de langdurig gekwetsten Marin en Pé na kon coach JP Vande Velde op iedereen beroep doen.
Rekening houdend met de vervroren ondergrond werden er enkele lichtgewichten, nl. N’Doumbou en Aalhoul, aan de aftrap gebracht. De aanvallers Cocchiere en Morais verhuisden naar de bank.

 
Van bij het eerste fluitsignaal trok FC in de aanval. Na vijf minuten was het al bijna prijs maar de kopstoot van Nicaise werd uit de winkelhaak gekopt! FC bleef druk zetten wat resulteerde in twee doelpogingen van Sterckx. Na achttien minuten werd FC eindelijk beloond toen Tarfi de bal bij de vrijstaande Bogaerts kon brengen, Jonas dook de 16 in en knalde de bal voorbij de doelman, 1-0. Een doelpunt van Sarr werd wegens buitenspel afgekeurd en een kopbal werd door de bezoekende doelman van onder de deklat geranseld.
Net voor het half uur werd de 2-0 gescoord. Met een prachtige dieptepas stuurde N’Doumbou Sterckx op de keeper af, deze liet de keeper kansloos.
FC nam nu wat gas terug en er werd gerust bij 2-0.
 
Coach Mennes voerde tijdens de rust drie wissels door waardoor zijn team aan de tweede helft,  in een 3 - 4 - 3, plots veel offensiever voor de dag kwam. FC moest nu achteruit, de goed acterende Dries Caignau moest nu zelfs een bal van de doellijn halen. Beide teams waren nu aan het kanon. Grootste kans was nog voor Tarfi die, diep gestuurd door Cocchier, de keeper dribbelde maar vanuit een scherpe hoek de bal via de paal buiten zag gaan. Met nog een kwartier te gaan kon Engelen in een rommelige fase de aansluitingstreffer  scoren, 2-1.
FC bleef niet bij de pakken zitten en ging op zoek naar de verlossende derde treffer, in minuut 79 ging Tarfi opnieuw de lijn af, Sterckx kreeg de bal en bereiktte Sarr, met een mooie plaatsbal was de 3-1 een feit.
Nog leken onze spelers niet tevreden, de ingevallen Cocchiere trapte na een vrije trap de 4-1 in doel. De Almeida was de verdediging te snel af en was niet egoïstisch. Hij gaf de bal aan de vrijstaande Cocchiere, 5-1!
 
Een verdiende overwinning na een heel sterke eerste helft. Het begin van de tweede helft was eerder voor de bezoekers die dan ook de aansluitingstreffer konden scoren, het signaal ook voor onze spelers om opnieuw een tandje bij te steken en Oosterzonen met een overtuigende 5-1 pandoering huiswaarts kon sturen.
FC klimt een plaats in het klassement maar blijft op vier punten achterstand staan van de vierde plaats. Volgend weekend heeft er een heel belangrijke wedstrijd plaats, namelijk de derby tegen SK Deinze, zaterdag 28 januari om 20u.EINDE
87' -- DOELPUNT -- Cocchiere doet er nog eentje bij op een pass van Morais, 5-1.
82' -- DOELPUNT -- De ingevallen Cocchiere graait ook zijn doelpuntje mee, 4-1.
79' -- DOELPUNT -- Sterckx legt de bal klaar voor Sarr die het verlossende doelpunt kan binnentrappen, 3-1.
75' -- DOELPUNT -- 'Engelen geluk' bij De bezoekers, Engelen zorgt voor de aansluitingstreffer, 2-1.
53' Wat een kans voor de bezoekers, Demba is Gies te snel af maar Caignau kan op de lijn de meubelen nog redden.
46' Start van de 2e helft.

27' -- DOELPUNT -- N'Doumbu zet Sterckx perfect op doel, die de de bal voorbij Panagiotis trapt, 2-0.
25' Mooie kans voor FC, Hias met een perfecte kopbal maar de doelman duwt over de lat in hoekschop.
18' -- DOELPUNT -- Bogaerts knalt loepzuiver voorbij de bezoekende doelman, 1-0.
13' Doelkans FC, Sterckx knalt over en naast.
11' Vrije trap Sterckx, gaat net naast.
9' Vrije trap voor de bezoekers, de bal gaat enkele meters naast.
4' Hoekschop FC, de kopbal van Nicaise wordt van de lijn gehaald.
3' Sarr ontglipt de buitenspelval, zijn voorzet gaat in hoekschop.
0' De Wedstrijd gaat van start.

 • Jupiler
 • stravbier
 • drinxit
 • fonce
 • Bosmans
 • Houthandel-VH
 • rantour
 • pelicanrouge
 • logo  Eecofisk
 • LOGO Fashion Forum
 • Logo Ibis Aalst 2017
 • ProxyDelhaize
 • Logo Lucas
 • loft
 • Logo De Smaele
 • Logo Romein
 • Logo Willy & Gunther
 • Tony Boel