1 - 2 WS Brussels FC Dender

E. Machtensstadion - zaterdag 4 februari 2017 om 20u00

FC Dender geraakte in Deinze niet verder dan een 0 – 0 gelijkspel, nu zaterdag moet het opnieuw een uitwedstrijd spelen, deze keer tegen WS Bruxelles.
De Brusselaars staan voorlaatste in het algemeen klassement en tellen 15 punten. Punten die het vooral haalde uit drie overwinningen waarvan één in het Van Roy stadion tegen FC Dender, 0 – 1. De twee andere winstpartijen werden behaald tegen de rechtstreekse concurrenten Oosterzonen en Sprimont, telkens met 2 – 0. De laatste vier wedstrijden werden telkenmale verloren, hieronder twee zware nederlagen tegen Oudenaarde (0 – 5) en Deinze (6 – 0).
Het scoorde tot dusver 16 doelpunten, topscorer is er ex-eersteklasser Koffi met 7 doelpunten. Zelf incasseerde het al 38 doelpunten en behoort dus zowel op offensief als defensief vlak tot de mindere goden uit onze reeks maar deze toestand is identiek als net voor de heenmatch en toch liet FC zich toen in de luren leggen. In een eerder gesloten wedstrijd kon Koffi, begin oktober, een rebound in doel knallen, 0 - 1.
Ons team staat op de zesde plaats en telt drie punten achterstand op Virton, de vierde en laatste Play Off plaats, een driepunter is dus een must!
FC Dender moet het zaterdag doen zonder de geel geschorste René Sterckx die in Deinze zijn derde gele kaart kreeg.
Zaterdag allen op post om onze spelers een steuntje in rug te komen geven…
 
Medisch bulletin:
Vlad Marin scheurde op het einde van de wedstrijd tegen ASV Geel zijn voorste kruisband en is voor 6 maanden out.
Julien Pé (adductoren) is voor lange tijd out, hij revalideert bij Walter Hinderdael maar trainde ook al met de bal.
Luka Lazitch had een scheurtje in de adductoren, krijg nog steeds spuiten en traint reeds mee maar wordt nog niet aan de selectie toegevoegd.

Wedstrijdleiding:
REF: MESANOVIC ADMIR
AR1: COECK MAARTEN
AR2: D'HAENE NIELS

OPSTELLINGEN

 • Allard
 • Koffi
 • Vergerolle
 • Tchité
 • Maatoug ('46)
 • Kabous
 • Sefaj (73')
 • Divrkili
 • Ferrari Da Silva
 • Eyenga Lokilo (59')
 • Masude
 • Biason
 • Odimboleko
 • Kalonji
 • Soladio
Mimoun Mokhtari

 • Gies
 • Has
 • Nicaise
 • Caignau
 • Morais De Almeida
 • Tarfi
 • Goffin (76')
 • Cocchiere (76')
 • Meeus
 • Sarr
 • Bogaerts
 • Van Zele
 • Diogo
 • Aalhoul
 • N'Doumbou
JP Vande Velde

DOELPUNTEN

 • 36' Cocchiere (FC)
 • 65' Koffi (Brussels)
 • 93' Meeus (FC)

GELE KAARTEN

 • 32' Goffin (FC)
 • 42' Ferrari (Brussels)
 • 50' Divrikli (Brussels)

RODE KAARTEN

 • 84' Sarr (FC)

VERVANGINGEN

 • 46' Odimboleko
 • 59' Kalonji
 • 73' Soladio
 • 76' Aalhoul
 • 76' N'Doumbou

Jiepie kon voor de uitwedstrijd tegen White Star geen beroep doen op de geschorste René Sterckx die aan drie gele kaarten zat, voor de rest was, op de langdurig gekwetsten Pé - Marin en Lazitch na, iedereen beschikbaar.
Dani Morais kwam opnieuw in de ploeg. 
Ook al staat White Star onderaan het klassement, thuis werd er met 0-1 verloren tegen de Brusselaars, dus een niet te onderschatten verplaatsing die sowieso moest gewonnen worden.
 
De eerste grote kans kwam er op het kwartier toen Sarr alleen op de plaatselijke doelman kon afgaan, deze toonde zich meester in het duel. Enkele minuten later ging Dani zijn kans met een harde knal, ook nu was de doelman bij de pinken, hij duwde de bal in hoekschop. Het was wachten op de openingstreffer van FC Dender, deze kwam er uiteindelijk in de achtendertigste minuut toen Cocchiere zijn dertiende doelpunt van het seizoen kon netten, 0-1.
FC creëerde vóór de rust nog enkele kansen maar de ruststand bleef 0-1.
 
Onze spelers gingen van bij de aanvang van de tweede helft op zoek naar de geruststellende 0-2. Bij een nieuw schot van Cocchiere tipte de doelman de bal over doel, een tweede poging van onze Italiaan suisde rakelings over doel.
Ook een harde knal van Tarfi, een rebound van na hoekschop, werd door de doelman uit doel geranseld. En zoals steeds, wanneer de kansen er niet in willen, valt het doelpunt aan de overkant, na een aanval vanop links kon de enigszins vrijgelaten Koffi de bal gemakkelijk in doel trappen, 1-1.
Alles viel opnieuw te herbeginnen, FC ging nu nog meer op zoek achter een tweede doelpunt. Sarr kon onvoldoende afwerken en met nog vijf minuten te gaan kreeg Sarr in al zijn gedrevenheid rood onder de neus geduwd toen hij over de bal trapte en het scheenbeen van een tegenstander raakte.
Toch zette FC nog alles op alles om de drie punten mee naar huis te kunnen nemen. In de laatste minuut werd Dani Morias gehaakt in de grote rechthoek, de penalty werd door Meeus voorbij de doelman getrapt, 1-2 en eindelijk gerechtigheid!  
 
Een zwaar bevochten maar meer dan verdiende overwinning, onze spelers dienden tot in de laatste minuut te strijden om de drie punten binnen te halen, de ontlading na de wedstrijd was dan ook heel groot.
FC Dender doet opnieuw haasje over met SK Heist dat met 2-0 onderuit ging op Virton. FC staat nu op de vijfde plaats en telt drie punten achterstand op SK Deinze.
Zaterdag aanstaande valt er opnieuw een topper te beleven in het Van Roy stadion want dan krijgen we Dessel Sport, tweede in de stand, op bezoek. Met de 4-4 uitslag in het achterhoofd belooft het dus een spetterende wedstrijd te worden.
SUPPORTERS OP POST!
 
Volgende wedstrijd: FC Dender - Dessel Sport, zaterdag 11 februari om 20u.EINDE.

FC maakte het zichzelf moeilijk, maar kan topschutter Cocchiere en een koelbloedige Hannes Meeus bedanken voor de drie punten!

Tweede helft

90' Penalty voor FC. Hannes Meeus legt de bal op de stip en legt aan.. GOAAAAL! 1-2!
86' Rood voor Andel Sarr.
70' FC blijft de kansen opstapelen. Sarr kan niet voldoende afwerken, weg kans.
67' Ondanks alle kansen van FC valt de goal aan de overkant, 1-1.
58' Een corner van FC wordt weggewerkt, Tarfi neemt hem op de slof vanop afstand, maar opnieuw een redding!
56' Ignazio Cocchiere heeft bloed geroken, maar ook zijn volgende schot gaat er niet in. Ditmaal gaat de bal net over doel.
53' Cocchiere met het schot, maar opnieuw tussenkomst van de doelman. Hij tikt de bal over doel.
52' FC is op zoek naar een tweede doelpunt. Voorlopig levert de druk en de kansen geen extra goal op. Sarr wordt nu foutief gestopt. Gele kaart voor WS Brussels.

Eerste helft

FC staat verdiend op voorsprong aan de rust!

38' 0-1! Ignazio Cocchiere knalt zijn 13e van het seizoen binnen en brengt FC op voorsprong! 0-1.
18' Dani Morais De Almeida haalt knap uit, maar ook deze keer is de doelman bij de pinken. Hij duwt in hoekschop.
15' Andel Sarr met de eerste echte gevaarlijke actie van de wedstrijd. Hij kan alleen op de keeper gaan, maar die pakt.
9' De wedstrijd is rustig op gang gekomen. Voorlopig geen gevaar aan beide kanten.

 • Jupiler
 • stravbier
 • drinxit
 • fonce
 • Bosmans
 • Houthandel-VH
 • rantour
 • pelicanrouge
 • logo  Eecofisk
 • LOGO Fashion Forum
 • Logo Ibis Aalst 2017
 • ProxyDelhaize
 • Logo Lucas
 • loft
 • Logo De Smaele
 • Logo Romein
 • Logo Willy & Gunther
 • Tony Boel