2 - 0 FCV Dender KFC Dessel Sport

- zaterdag 11 februari 2017 om 20u00

Zaterdag heeft er in ons stadion een onvervalste topper plaats want met Dessel Sport ontvangen we de nummer twee uit onze reeks. Dessel doet het al een gans seizoen heel goed en wordt enkel afgeremd door Beerschot Wilrijk, dat al veertien punten voorsprong telt.
Dessel totaliseert eenenveertig punten, zeven meer dan FC Dender en mag dus op twee oren slapen wat betreft de deelname aan de Play Off.
Voor nieuwjaar kende het een kleine inzinking, het liep tijdens die periode drie nederlagen op (Heist, Coxyde en Beerschot Wilrijk). In 2017 was Dessel op het gelijkspel tegen Geel na onfeilbaar. Het beschikt ook over het tweede beste defensief en offensief compartiment. Het scoorde reeds 41 doelpunten, treffers waar vooral Vansimpsen (7), Jutten (6), Breughelmans (5) en Janssens (5) verantwoordelijk voor waren.

FC Dender speelde vorig weekend in Brussel een sterke wedstrijd, had een resem kansen maar moest tot de laatste seconde kampen om de drie punten binnen te rijven. Nu we in de laatste rechte lijn naar de finish, de periode ook waarin alles in een definitieve plooi gegoten wordt, er moet dus gewonnen worden tegen Dessel. Geen gemakkelijke opgave maar moeilijk gaat ook!
Jean Pierre Vande Velde kan voor dit treffen wel rekenen op René Sterckx die terug komt uit schorsing, ook Andel Sarr die tegen WS Bruxelles rood onder neus kreeg kan geselecteerd worden.
Michel Goffin is geel geschorst.
De heenwedstrijd was alvast een spektakelstuk die op 4-4 eindigde en waarin FC telkens een voorsprong door Dessel Sport ongedaan zag gemaakt worden!
SUPPORTERS OP POST !

Wedstrijdleiding:
REF: VERGOOTE JASPER
AR1: KEULEERS ROBBY
AR2: VAN CAELENBERGH GAETAN

OPSTELLINGEN

 • Gies
 • Hias
 • Nicaise
 • Caignau
 • Morais 90'
 • Aalhoul 73'
 • Tarfi 64'
 • Cocchiere
 • Meeus
 • Sarr
 • Bogaerts
 • Van Zele
 • Figys
 • Degeyseleer
 • N'Doumbou
JP Vande Velde

 • Kustermans
 • Smet
 • Breugelmans
 • Vosters
 • Vansimpsen
 • Janssens
 • Reuten
 • Remen
 • Jutten
 • Tilburgs
 • Gerits 75'
 • Heesakkers
 • Arrazola
 • Ofori
 • x
Patrick Witters

DOELPUNTEN

 • 10' Aalhoul 1-0
 • 51' Hias 2-0

GELE KAARTEN

 • 65' Tilburgs

VERVANGINGEN

 • 64' N'Doumbou
 • 73' Figys
 • 75' Ofori
 • 90' De Geyseleer

Jean-Pierre Vande Velde kon voor de wedstrijd tegen Dessel Sport geen beroep doen op René Sterckx die kampte met een spierkwetsuur, Michel Goffin ook eveneens niet aantreden, hij was geel geschorst.
Onze kapitein Wouter Hias werd voor de wedstrijd in de bloemetjes gezet, de wedstrijd tegen de tweede uit het klassement was namelijk zijn 150e in onze blauw zwarte kleuren.
De spektakelrijke heenwedstrijd in Dessel eindigde op 4-4, in de wetenschap dat FC Dender best de drie punten thuis hield beloofde het dus een spannende wedstrijd te worden.
 
FC trok van bij het eerste fluitsignaal meteen in de aanval, de eerste kans was een voorzet van Caignau die door Cocchiere op de doelman gekopt werd. Na tien minuten kon FC juichen, Mehdi Tarfi kon doorgaan tot op de achterlijn, zijn doorsteekpas werd door Aalhoul in doel getikt, 1-0.
Op het kwartier moest doelman Keustermans zich reppen op een kopbal van Aalhoul. Na goed twintig minuten kwam Dessel opzetten, de kopbal van Breugelmans ging naast de muit van Gies.
FC bouwde nu wat meer zekerheid in zijn spel maar bleef loeren op de geruststellende 2-0. De bedrijvige Tarfi werd de diepte ingestuurd, de ver uitgekomen Keustermans behoedde de bezoekers van meer onheil. Een harde knal van Cocchiere ging rakelings over doel.
In de laatste minuut voor de rust moest Xavier Gies nog goed plat op een harde knal van Vansimpsen. 
FC Dender kon met een verdiende  1-0 gaan rusten.
 
Onze spelers namen ook bij de aanvang van de tweede helft onmiddellijk het initiatief in handen. De eerste kans was onmiddellijk raak, onze kapitein Wouter Hias kopte een hoekschop van Tarfi strak voorbij Keustermans, 2-0.
Morais kopte nog in de handen van de doelman en een voor Dessel ging een vrije trap van Jutten maar net over doel. Na een goed uur moest Tarfi gekwetst het terrein verladen, hij sukkelde met pijn in de lies. Voor Dessel zag Breugelmans zijn hard schot net naast de paal suizen. Na 75 minuten zagen we de mooiste aanval van de wedstrijd, de bal kwam via Figys, N’Doumbou en Sarr bij Morais terecht, deze zag zijn knal op de deklat belanden. Dessel zette nu alles op alles maar FC Dender verdedigde goed en de bezoekers kwamen niet verder dan enkele hoge ballen voor doel. Morais kreeg nog kans op de 3-0 maar alleen voor de keeper lukte het hem niet om af te ronden.
 
Een verdiende overwinning na een heel goede wedstrijd van FC Dender.
Onze spelers controleerden gans de wedstrijd, het hield de bezoekers ver weg van doel en gaf zo goed als geen kansen weg. Aanvallend werden er enkele mooie aanvallen op poten gezet en werd er op twee cruciale momenten gescoord waardoor FC de drie punten gemakkelijk thuis kon houden.
FC blijft op de vijfde plaats gerangschikt maar telt nu wel evenveel punten als Virton dat op Seraing met 2-0 verloor.
Volgende wedstrijd: Sp. Hasselt – FC Dender: 18 februari om 20u.


 

Tweede helft:
Vlotte overwinning van FC Dender dat tijdens gans de wedstrijd de lakens uitdeelde tegen Dessel Sport. FC verdedigde goed waardoor het weinig kansen weggaf, vooraan werden de nodige kansen wel afgewerkt.
Verdiende overwinning.
EINDE   
88' Morais komt alleen voor de doelman, hij besluit op de keeper.
75' Mooie via Figys, N'Doumbou en Sarr, uiteindelijk knalt Moaris op de deklat.
68' Breugelmans knalt net naast doel.
64' N'Doumbou vervangt de licht gekwetste Tarfi.
63' Jutten trapt een vrije trap over doel.
59' Morais komt in de handen van de doelman.
51' Hias kopt een hoekschop van Tarfi voorbij de doelman, 2-0.
49' Jutten knalt van ver over doel.
 
Eerste helft:
RUST
45' Prachtredding van Gies op een harde knal van Vansimpsen.
43' Een ver schot van Cocchiere gaat over doel.
40' Keustermans komt goed uit wanneer Tarfi de diepte ingestuurd wordt.
Voorlopig veel middenveldspel met weinig uitgespeelde kansen.
23' Breugelmans kopt naast het doel van Gies.
20' Vrije trap verdwijnt in hoekschop.
15' Keeper Dessel pakt kopbal van Aalhoul.
10' Mooie voorzet van Tarfi op Aalhoul, Redouan glijdt de 1-0 binnen.
9' Voorzet Caignau op Cocchiere, keeper pakt kopbal.
 
Onze kapitein Wouter Hias wordt voor de wedstrijd gehuldigd voor zijn 150e wedstrijd in onze blauw zwarte kleuren.

 • Jupiler
 • stravbier
 • drinxit
 • fonce
 • Bosmans
 • Houthandel-VH
 • rantour
 • pelicanrouge
 • logo  Eecofisk
 • LOGO Fashion Forum
 • Logo Ibis Aalst 2017
 • ProxyDelhaize
 • Logo Lucas
 • loft
 • Logo De Smaele
 • Logo Romein
 • Logo Willy & Gunther
 • Tony Boel