4 - 2 FC Luik FC Dender

- zondag 15 september 2019 om 15u00

Vorig weekend geraakte FC D niet voorbij een Patro Eisden Maasmechelen, 0 – 0.
Een heel stug Patro was gekomen voor een punt en realiseerde zijn doelstelling, voor FC waren er kansen genoeg maar de efficiëntie ontbrak enigszins!
 

 
Komend weekend is RFC Luik onze tegenstander, met stamnummer 4 (opgericht in 1892) is het één van de oudste clubs van ons land, het speelde ook vijfmaal landskampioen en won eenmaal de Beker van België. Het is ook de club met het meeste aantal seizoenen in de nationale voetbalreeksen, 116.
Ondertussen vergaat het de “Great Old wallon” minder goed want het staat momenteel, echter pas na 2 wedstrijden, allerlaatste in ons klassement.
Luik zag een tiental spelers vertrekken en zeven nieuwe aansluiten. Er werd in de vurige stede voor verjonging gekozen want onze ex-coach Marc Grosjean beschikt over een team met allemaal jonge twintigers.
Eén van de nieuwkomers is Michael Lallemand die vorig seizoen bij Deinze 7 doelpunten scoorde. Eén oud FC-speler verdedigt de kleuren van Luik, nl. Emanuel Massa (23j).
FC Luik verloor tot dusver beide wedstrijden met overtuigende cijfers, 0 – 3 tegen Heist en 5 – 0 tegen Deinze, ploegen die momenteel de eerste plaats delen. Tegen Deinze werd het op een kwartier tijd, net vóór en na de rust, KO gezet door 4 doelpunten van Mertens, ex-FCer Tarfi scoorde het 5e doelpunt.
Al verliep de oefencampagne nochtans vrij vlot, het is duidelijk dat coach Grosjean nog heel wat werk heeft om de nieuwe spelers in te passen en een ploeg te smeden. In de Croky Cup werd het door Francs Borains in de tweede ronde uitgeschakeld na verlengingen, 2 – 1.
De vorige verplaatsing van FC Dender naar Luik was merkwaardig want FC liet zich zowel in de 1e als 46e minuut verrassen, of waren onze spelers er misschien onder de indruk van het Luikse supporterslegioen…? Voor FC scoorde toen Houdret, er werd met 2 – 1 verloren.
 
FC staat nu op de vijfde plaats met 4 op 6 en zou maar al te graag de voeling met de top drie behouden, er wordt dan ook best gewonnen tegen hekkensluiter FC Luik, maar een gewond dier is ook gevaarlijk en zeker in Luik waar Les Sang et Marine op een heftige achterban kunnen rekenen. 

SUPPORTERS OP POST !

Historiek:

Sun 24/02/19 Liège 2 - 1 Dender
Sun 25/11/18 Dender 2 - 1 Liège
Wed 24/03/10 Liège 1 - 1 Dender
Sat 12/09/09 Dender 2 - 1 Liège

Wedstrijdleiding:
Ref. : Krack Francois
Lijnrechters: Rojas Santaeufemia Miguel-Angel & Hans Emmanuel

OPSTELLINGEN

 • Cremer
 • Teruel Diaz
 • Van Den Ackerveken
 • Schmit
 • Mariën
 • Mouchamps
 • Lallemand
 • Bustin
 • Massa
 • Bangoura (87')
 • D'Ostilio (86')
 • Alfieri
 • Saint-Mard
 • Giargiana
 • Bruggeman
 • Cisse
 • Ronvaux
 • Amou-Djaba
Marc Grosjean

 • Gies
 • Hias
 • Nys
 • Borry
 • Rowell
 • M'Barki
 • Hens
 • Buysens
 • Arenate (81')
 • Valcke
 • Houdret
 • Van Opdenbosch
 • Van Vaerenbergh
 • De Bodt
 • Barrezeele
 • Zaanan
 • Van Calenbergh
 • Ngongo
Francky Cieters

DOELPUNTEN

 • 7' Mariën
 • 25' & 34' Borry
 • 62' Massa
 • 78' Mouchamps
 • 85' Lallemand

GELE KAARTEN

 • 40' Massa
 • 42' Teruel Diaz
 • 72' Hias
 • 87' Valcke

RODE KAARTEN

 • 87' Valcke

VERVANGINGEN

 • 81' Ngongo
 • 86' Giargiana
 • 87' Bruggeman

FC moest op speeldag 3 naar FC Luik, ploeg die nog niet wist te scoren en zelf al 8 doelpunten moest incasseren (0 – 3 tegen Heist en 5 – 0 tegen Deinze), op papier een makkelijke klus!
Coach Cieters kon geen beroep doen op Ragolle en Mfumu. Ragolle werd vervangen door Borry. 
 
Na een korte studieronde kon Mariën, na 7 minuten, het eerste doelpunt FC Luikdoelpunt van het seizoen scoren.
FC zocht de gelijkmaker en dit lukte ook in de 26e minuut toen Borry raak kopte, tien minuten later bracht diezelfde Borry ons team zelfs op voorsprong.  
FC trok met een verdiende 1 – 2 voorsprong de kleedkamers in.
 
Luik begon in een andere gedaante aan de tweede helft en liet de bal gretig rondgaan, dit resulteerde op het uur in de gelijkmaker toen ex-FCer Emanuel Massa de gelijkmaker binnen knalde, de wedstrijd kon herbeginnen.
Het was Luik dat het voortouw nam en volop voor de winst ging, wat ook lukte! In de 78e en 85e minuut klopten Mouchamps en Lallemand FC Dender KO, tot overmaat van ramp zag het net voor affluiten Valcke nog uitgesloten worden met een tweede geel.
 
Geen al te beste wedstrijd van FC Dender dat na 3 wedstrijden slechts 4 punten telt, ook eentje waarin alles tegen zat en om snel te vergeten want op het einde van de eerste helft na was de thuisploeg de betere in het spel.
Deinze, Heist en Charleroi zijn nog de enige ploegen in onze reeks die nog het maximum tellen.
FC moet zich nu in de komende thuiswedstrijd tegen La Louvière trachten te herpakken, Lalou telt 3 punten dat het behaalde in de openingswedstrijd tegen Lierse Kempenzonen, 2 – 1.

 • Jupiler
 • stravbier
 • drinxit
 • fonce
 • Bosmans
 • Houthandel-VH
 • rantour
 • pelicanrouge
 • logo  Eecofisk
 • LOGO Fashion Forum
 • Logo Ibis Aalst 2017
 • ProxyDelhaize
 • Logo Lucas
 • loft
 • Logo De Smaele
 • Logo Romein
 • Logo Willy & Gunther
 • Tony Boel